Особливості флісового одягу
Одяг з флісу – найкращий варіант утеплення в холодний період. У світі туристичного та спортивного спорядження існує багатошарова концепція одягу. Як правило, беруться до уваги три шари функціонального одягу. Перший – термобілизна, відповідає за відведення вологи та підтримку оптимальної температури тіла. Другий – шар утеплення, якраз тут стає у нагоді функціональний фліс. Він якраз і працюватиме в ролі теплозберігаючого шару.
Особливості щільної структури цього матеріалу дозволяють утримувати тепло. Основні переваги – досить легка вага та малогабаритність. Третій – захисний шар, непогода завжди була перепоною людини в досягненні своїх цілей, а мембранний одяг завжди цьому запобігав. Він дозволяє захистити користувача від вітру, снігу та дощу. У цій статті ми зробимо акцент на догляді за флісовим одягом та дамо практичні корисні поради з правильного прання, сушки та зберігання.
Як прати флісовий одяг в пральній машині
Перш ніж почати процес прання, варто ознайомитись з бірками, які прикріплені до виробу. На них можна знайти всі рекомендації для конкретного виробу: від можливості прання в пральній машині до температурних режимів та сушки. Існують загальні рекомендації щодо прання флісового одягу, але не завжди флісова куртка чи брюки повністю виготовлені з флісової тканини, тому й перевірка відповідної етикетки перед пранням дійсно важлива. Дотримання всіх рекомендацій допоможе зберегти властивості флісової тканини та значно продовжить термін служби цього матеріалу. На випадок, якщо ж бірку все ж не вдалось знайти, а ви впевнені, що виріб повністю флісовий:
-
Виверніть одяг навиворіт і застебніть всі блискавки та кнопки, так фліс не отримає механічних пошкоджень. Рекомендуємо використовувати чохли для прання та залишати додаткове місце в барабані машинки.
-
Фліс краще прати на делікатному режимі або спеціальному режимі для синтетичних тканин. Використовуючи відповідний режим, виріб не втратить свій зовнішній вигляд.
-
Якщо рівень забрудненості виробу значний – можете використовувати попереднє полоскання або ж замочіть виріб у мильній воді та залиште його на декілька хвилин перед пранням.
-
Не віджимайте та сильно не викручуйте фліс, це може пошкодити структуру тканини, а вона в свою чергу втратить свої теплозберігаючі властивості.
Періодичність прання
Прати флісовий одяг слід залежно від інтенсивності використання. Якщо одяг активно використовується для фізичних навантажень вже через 2-3 використання варто задуматись про прання, повсякденне носіння чи статика – 4-5 день. Якщо одяг сильно забруднений або має неприємний запах – ще частіше прання точно стане у нагоді.
Фліс потребує делікатного підходу до вибору режиму. Ось трохи детальніше:
-
температура має бути в діапазоні 30-40°C. Занадто гаряча вода може пошкодити структуру поліестеру, з якого й виготовляється фліс;
-
оберти – мінімальні, найкраще обирати до 400 об/хв.;
-
полоскання – варто ретельно виполіскувати одяг, щоб не залишалось залишків миючого засобу.
Засоби для прання флісового одягу
Доглядати за будь-яким функціональним одягом варто правильно, аби зберегти його властивості та зовнішній вигляд. Звичайний пральний порошок може пошкодити структуру синтетичного волокна, тому використовуйте спеціальні м’які засоби догляду для синтетичних тканин. Ось декілька варіантів засобів догляду для флісу:
-
гелі для прання синтетичних тканин;
-
миючі засоби для спортивного одягу.
Найкраще обирати вироби від брендів, які створюють миючі засоби для технологічного одягу. Приклади — Nikwax, Toko. Перелік не є виключним, ми звертаємо увагу на бренди, які відмінно себе зарекомендували серед туристичної спільноти.
Базові правила догляду за флісом
Доглядати за флісовим одягом — це не тільки про прання, а й про сушку та зберігання. Кожен етап однаково важливий.
Сушка — поліестер дуже швидко висихає, тому не варто використовувати сушильну машину, краще дозволити виробу висохнути в природних умовах. Розкладіть одяг на горизонтальній поверхні та залиште до висихання. Такий спосіб допомогає уникнути деформацію виробу. До прикладу, якщо підвісити фліс на прищепки – залишаться характерні сліди.
Щодо домашнього зберігання, варто дотримуватись декілька основних рекомендацій. Ось трохи детальніше:
-
мішечки чи спеціальні чохли для зберігання дозволяють захистити виріб від пилу та бруду;
-
фліс краще складати, а не підвішувати, аби уникнути розтягування;
-
температурні коливання та волога негативно впливають на тканину цього типу, тому зберігайте виріб у добре вентильованому та сухому місці.
Як боротися з ковтунцями?
Одну з найпоширеніших проблем флісового одягу можна вирішити наступними способами:
-
використовуйте спеціальну машинку для видалення ковтунців;
-
вручну можна скористатись канцелярським лезом, якщо зони з ковтунцями відносно невеликі;
-
дотримання рекомендацій з прання та уникнення постійного механічного контакту з колючими чи грубими предметами значно знизить шанс утворення ковтунців.
Більшість порад можна також застосовувати до худі та толстовок, якщо вони мають флісову підкладку. Те ж саме стосовно технологічних світшотів.