Кількість
|
Вартість
|
||
|
Як вибрати гірськолижний одяг
Катання на лижах — тип активного зимового відпочинку, який потребує спеціальної гірськолижної екіпіровки. Аби катання було комфортним та безпечним, важливо правильно підібрати одяг. Досвід використання якісного спорядження зробить відпочинок на зимових схилах для лижника ще кращим, а емоції більш яскравими. Ми розберемо питання комплекту необхідної екіпіровки для катання, які матеріали та технології використовуються в спеціалізованому одязі. Без порад з підбору та відмінностей різного спорядження ми теж не обійдемось.
Матеріали і технології гірськолижного одягу: що важливо знати
Кількість технологій та матеріалів, які використовуються для створення функціонального одягу з кожним роком тільки зростає, а виробники пропонують все більш зручні та надійні вироби. Основним завданням всієї екіпіровки для катання на гірськолижному курорті є — зберегти тепло та комфорт лижника. Оскільки найбільш вагомим викликом зимових активностей є боротьба з низькими температурами, снігом та сильним вітром, виробники гірськолижного спорядження використовують матеріали, які будуть захищати від усього, що може принести дискомфорт.
Детальніше про основи того, що треба “на лижі”:
-
Захист від снігу та вітру. Активне катання серед засніжених склонів – це завжди ризик змокнути через потрапляння снігу на внутрішні шари одягу. За боротьбу з цим у гірськолижному споряджені відповідає саме вона — мембрана. Сучасні мембрани: пропускають пар, не дозволяють волозі просочитись всередину. Приклади: GORE-TEX, DERMIZAX, Pertex, DRYPLAY.
-
Збереження тепла. Утеплювачі — обов’язкова річ для холодної пори року, особливо коли це стосується будь-якої зимової пригоди. Використовують або як середній шар одягу, коли це додаткове утеплення чи як складова гірськолижної куртки чи брюк. Приклади: Thinsulate, PrimaLoft, ThermalSTD та інші.
-
Відведення вологи. Термобілизна — базовий шар, який відповідає за відведення вологи та підтримку оптимальної температури тіла. Може виготовлятись як із синтетики, так і натуральних волокон. Створюється або з компресійним ефектом та зонуванням (різна щільність та підтримка суглобів, м’язів), або в більш звичайній формі крою (як типова кофта). Приклади: моделі термобілизни від Picture Organic, Accapi, Bodydry та інших. Найпопулярніші матеріали для виготовлення: поліпропілен, нейлон, поліестер, вовна мерино. Бачите у складі термобілизни бавовну – оминайте такі варіанти, адже цей матеріал швидко вбирає вологу та довго сохне.
Водонепроникність та утеплення в гірськолижних костюмах
Лижний одяг має відповідати за обидва завдання одночасно, не варто забувати про додаткове утеплення та відведення вологи. Додаткове утеплення — фліси та тонкі куртки на пуху. Відведення вологи – термобілизна. Все має працювати у комплексі задля того, аби вас зберегти в теплі та комфорті. Звісно, не забувайте про лижні рукавиці та технологічні шкарпетки, які не тільки добре відводять вологу, а й збережуть тепло.
Костюми для гірськолижного спорту мають свої технологічні характеристики. Одна з яких – показники мембрани, про яку ми згадували в попередній частині. Тут якраз працює правило – чим більше, тим краще. Зазвичай виробники вказують два показники на мембранних виробах (куртки, брюки, рукавички та інше) — повітропроникність та водонепроникність. Перший відповідатиме за те, як добре пар проходить через тканину, напряму впливає на рівень комфорту, бо ви не почуєте від друзів фразу “не парся”. Другий показник — як багато вологи мембрана лижного одягу не пропустить впродовж доби. Розглядати варто варіанти, що відповідають показникам 10000/10000 та більші, так ваш гірський похід на лижі буде точно комфортним, а ви не змокнете.
Одяг для лижників має бути утепленим. Виробники зазвичай використовують утеплювачі різних типів для абсолютно різних умов. Гірська пригода на фрірайді та катання на підготовленому схилі не зовсім однакові активності за рівнем складності. Відповідно й утеплення потрібно підбирати під конкретні умови. В гірськолижному костюмі зазвичай використовуються утеплювачі Thinsulate та PrimaLoft як ми вже згадували раніше. Різна щільність утеплювача — різни температурні режими, на який розрахований одяг.
Більш професійний підхід — підбір всіх рівнів відповідно до багатошарової концепції одягу. Термобілизна, утеплювач, гірськолижний костюм. Адаптація складових цього комплекту й стане чудовим рішенням для різних умов на вашому спортивному шляху. Щільний шар утеплення можна використовувати за більш низьких температур, а тонший за вищих. Обравши обидва варіанти, ви й зможете адаптувати утеплення під різні умови, залишивши при цьому базовий рівень (термобілизну) та зовнішній (лижний костюм).
Комплекти одягу для лижників та сноубордистів
Типовий комплект одягу для катання це:
-
Термобілизна – базовий шар, відведе вологу та підтримає м’язи;
-
Фліс чи тонка пухова куртка – гірський вид спорту завжди потребує додаткового утеплення, а такі вироби чудово допоможуть зберегти тепло;
-
Гірськолижний чи сноубордичний костюм – захистить від снігу та вітру, як правило пропонується декілька варіантів вибору:
-
гірськолижна куртка – можна варіювати з різними брюками та підшуковувати найкраще кольорове рішення;
-
гірськолижні брюки – різна довжина, регулювання посадки, варіювання кольорів та технологій. Особливі вставки не дозволяють лижі протирати штанину, що значно продовжує термін служби цієї частини гірськолижного костюму;
-
комбінезони – поєднання обох вищезгаданих варіантів, краще запобігають потраплянню снігу всередину костюма та відчутно надійніше зберігають тепло, відмінний варіант для будь-якого гірськолижника.
-
Рукавички – зчеплення з лижними палками, збереження тепла, захист від вологи та продуву;
-
Шкарпетки – відведе вологу, збереже тепло, захистить від протирання від гірськолижного черевика.
Окремо не варто забувати про захисне спорядження: шолом, захист спини та куприка та інше. Про ту саму першу лижу, палки та лижні черевики можна говорити довго, тому про це окремо.
Де купити якісний гірськолижний одяг?
Актуальне питання, де знайти одяг для лижників особливо коли на носі гірськолижний сезон, а оновити спорядження вже пора. Магазини в Києві та Одесі пропонують широкий вибір одягу для багатьох видів спорту, зокрема зимових, але зручніше звісно пошукати щось в інтернеті. Найкраще обирати в магазинах, профіль яких — активний відпочинок та екстремальні види спорту. У нашому інтернет-магазині adrenalin.ua можна знайти варіанти гірськолижних костюмів як для жінок, так і чоловіків. Наш асортимент дозволяє повністю закрити питання пошуку будь-якого спорядження для гірськолижника, а ваш спортивний гардероб стане ще крутішим.
Переваги покупки гірськолижного одягу в adrenalin.ua
Інтернет-магазин adrenalin.ua гарантує постійне оновлення товарів у каталозі завжди з актуальними цінами. Ось ще декілька наших переваг, але, звісно, не всіх:
-
широкий асортимент – ми пропонуємо лише якісне спорядження відомих світових брендів, гірськолижні та сноубордичні костюми, аксесуари, захисне спорядження — усе можна купити у нас;
-
доступність – наш інтернет-магазин adrenalin.ua здійснює відправки ваших замовлень щодня, тому ви точно отримаєте необхідне спорядження якнайшвидше з доставкою в Київ чи будь-який населений пункт України. Також ви можете завітати до нашого фізичного магазину в м.Одеса, тут можна одразу приміряти декілька різних костюмів для гірськолижного спорту та підібрати все необхідне спорядження;
-
консультації та поради – будь-яке питання, яке може виникнути у вас під час вибору гірськолижних комплектів наші менеджери допоможуть роз’яснити та підказати, що підійде найкраще.
Залишайте замовлення на нашому сайті, а менеджери допоможуть підібрати та купити гірськолижний комплект для катання з доставкою в будь-який куточок України.