Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Сноубордичне спорядження

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Ось вже 40 років сноубординг став невід'ємною частиною гірськолижної культури. Розпочавшись як експеримент хлопців зі США, зараз сноуборд це окремий світ, мистецтво і релігія.  Різноманітність стилів катання, брендів, стафа та одягу робить сноубординг унікальним і максимально різноманітним. Від рейлів у парку до походів у гори, від жорсткого вельвету до справжнього паудеру, всі ці емоції - все це сноуборд. Тож давайте розбиратися з чого ж складається сноубордичне спорядження і як його підібрати. Основний комплект складається з самого сноуборду або як часто називають - деки, кріплень і черевиків.

Сноуборд, дека - це дошка, зроблена з тих самих матеріалів, і за тим самим принципом, що й лижі, тобто дерев'яне ядро, композитний шар, ковзанка і сталеві канти. Звичайно, технології виробництва у різних брендів відрізняються, і кожен виробник намагається зробити свої дошки унікальними. 

Основними видами дощок є: фрірайд, фрістайл, сплітборд, карвінг.

З чого складається сноубордичне спорядження

Фрірайд дошки, мабуть, найпоширеніші на сьогодні. І це не дивно, адже саме за пухлячком полюють практично всі сноубордисти. Дошки для фрірайду можна розділити на два види, твінтип і дирекшнл. 

Твінтіп - фрірайд - найпопулярніша дошка у світі, має середній і високий рівень жорсткості, ніс і тейл загнуті практично однаково, відмінність лише в шейпі та розташуванні закладних. 

Дірекшнл - фрірайд - дуже популярний шейп на сьогодні, довгий ніс і короткий тейл дають змогу легко спливати в найглибшому снігу, водночас розмір деки буде трохи меншим, ніж у класичного твінтипа.  

Сплітборд - це окрема категорія фрірайд дощок, яка дає нам змогу використовувати сноуборд для скітуру. Дошка складається з декількох частин, з'єднаних між собою замками, а також тут встановлені спеціальні кріплення. Якщо відкрити замки і перевести кріплення в режим ходьби, то ми отримуємо дві «скітурові лижі», і за наявності камуса райдер може ефективно підніматися схилом. Після досягнення вершини, «скітур лижі» знову збираються в сноуборд і райдер починає свій довгоочікуваний спуск.

Фрістайл - дошки для катання в сноупарку. Переважно це класичні твінтіпи, призначені для джиббінгу, стрибків з кікерів і бігейрів. Жорсткість і шейпи можуть відрізнятися, наприклад, дошка для бігейра буде жорсткішою і технологічнішою, ніж дошка для джиббінгу. Здебільшого дошки для фрістайлу недорогі, тому багато хто їх бере просто для катання як перший сноуборд.

Карвінг - сноуборди - окрема категорія дощок, призначена для катання по жорсткому, підготовленому схилу. Зовнішній вигляд дошки кардинально відрізнятися від класичного сноуборду. Дека довша і вужча, жорсткість вища, кріплення мають вигляд жорстких скоб, а черевики пластикові, дуже схожі на лижні. 

Сноубордичні черевики - дуже важлива частина нашої екіпіровки, адже черевики повинні забезпечити не тільки комфорт, а й передачу зусиль на дошку. 

Черевики для сноуборду можна розділити на два основні види:

  • софт черевики - це основний вид черевика для фрірайду, фрістайлу і просто катання на звичайному сноуборді.  Вони бувають різної жорсткості і з різним видом фіксації: від класичної шнурівки до різних систем типу BOA;
  • хард-боти - це пластикові черевики для катання на карвінгових дошках. 

Кріплення для сноуборду можна розділити на:

  • класичні - це кріплення де для фіксації черевика використовуються дві стрепи, одна для носка, інша для гомілки. Виробники використовують різні технології та матеріали для виготовлення стреп і баклі, щоб домогтися максимальної фіксації. Кріплення мають градацію за жорсткістю, як рами, так і хайбека. Найчастіше більш м'які кріплення коштують дешевше ніж більш жорсткі;
  • дуже цікаві кріплення з системою фаст-тек. Тут виробники розгулялися на повну і намагаються застосовувати найсміливіші рішення. Основна мета домогтися максимально швидкого і зручного встібання черевика в кріплення. Найчастіше багато «інноваційних технологій» не виправдовують себе і розпіарені системи відходять в історію. Тому ми настійно рекомендуємо купувати фаст-теки тільки перевірених брендів, які вже не перший рік випускають цю модель!

Найпопулярніші бренди спорядження для сноубордингу

На сьогоднішній день в індустрії сноубордингу існує величезна кількість брендів. Деякі виробники мають лижне коріння, але більшість з них суто сноубордичні. Найпопулярніші бренди на сьогодні це Capita, Burton, Jones, GNU, Yes, Bataleon, Nitro, Lib tech, Ride, Never Summer. У цих виробників є як і топові, так і бюджетні моделі. Також існують бренди, які спеціалізуються на виробництві тільки черевиків або тільки кріплень. Наприклад, Deelux робить чудові черевики, а Union і SP топові кріплення.

Поради щодо вибору спорядження для сноубордингу

При виборі сноуборду для новачка треба враховувати такі параметри:

  1. Зріст
  2. Вага
  3. Розмір ноги

Кожна модель сноуборду має низку ростовок, це зроблено спеціально, щоб підібрати довжину дошки під ваш зріст. Загальне правило говорить, що необхідно відняти від зросту приблизно 20 см і отриманий розмір дошки буде вам підходити. Наприклад, за зросту 180 см відповідна дошка має бути 160 см. Але не у всіх дощок довжина конкретно 160см, часто виробники роблять дошки 158 і 163см. У цьому випадку ми рекомендуємо почати з більш короткої дошки. Коротка дошка більш слухняна для новачка і з нею простіше впоратися, а в міру вдосконалення своєї техніки катання Ви зможете перейти на довший і жорсткіший сноуборд.

Вага райдера і жорсткість сноуборду. Що важчий райдер, то жорсткішим має бути сноуборд і навпаки. Наприклад, для людини зростом 180 см і вагою 80 кг ми рекомендуємо почати з дошки середньої жорсткості, а якщо вага більша, то тут треба вибрати жорсткіший сноуборд або дошку трохи довшу.  

Дуже важливим параметром є розмір ноги, адже черевики розміщені практично впоперек дошки і тут важливо підібрати сноуборд такої ширини, щоб черевик виступав за межі дошки не більше ніж на 3 см! Для людей з розміром ноги 44 і більше це може бути проблемою, тому багато виробників для цієї ростовки випускають дошки ширші за стандартні, такі сноуборди називаються Wide і мають позначення «W».

Підбір черевиків. Насамперед черевики мають бути максимально зручними і при цьому щільно охоплювати ногу. Дуже важливо, коли ви стаєте на шкарпетки, у вас у черевику не гуляла п'ята, інакше нормального катання в таких черевиках не буде.

При підборі черевика також важлива його жорсткість і який встановлений внутрішній чобіток-лайнер. Що жорсткіший черевик, то більш контрольованим буде ваше катання, тому ми рекомендуємо брати черевики або середньої жорсткості, або вище.

Внутрішні лайнери на сьогоднішній день представлені трьома видами, звичайний, термоформований і термозапікаємий. Звичайні лайнери використовують тільки в бюджетних моделях. Термоформовані лайнери зроблені зі спеціального матеріалу, який змінює форму від температури тіла і формується під особливості ноги. Лайнер, що термозапікається, виготовлений зі спеціальної піни і прогрівається в особливій печі, після чого ідеально приймає форму ноги. 

Вибір кріплення. Кріплення мають розміри і вже підбирається під конкретні черевики. Також кріплення мають різну жорсткість. Тут важливо підібрати кріплення таким чином, щоб їхня жорсткість відповідала жорсткості дошки і черевиків. Не можна використовувати м'які кріплення з більш жорсткою дошкою і черевиками, інакше зусилля від черевиків не перейде на дошку, а натомість віддача від дошки не перейде на черевики.

Де купити якісне сноубордичне спорядження?

Ви хочете стати сноубордистом і розгортати свіжий паудер або ганяти підготовленими схилами найкращих курортів? У нас в інтернет-магазині ви можете переглянути каталог всього сноубордичного спорядження, включаючи додаткові компоненти, дізнатися вартість, прочитати відгуки та замовити доставку обраного спорядження на зручне для вас відділення транспортної компанії по всій Україні. Також ви можете відвідати наш офлайн-магазин в Одесі та підібрати необхідне спорядження.

Чому варто купити сноубордичне спорядження в інтернет-магазині Adrenalin

В Adrenalin представлено якісне, технологічне спорядження від провідних світових брендів, яке подарує вам позитивні емоції від катання. Якщо у вас є питання щодо вибору гірськолижного спорядження, ви завжди можете звернутися до нас в інтернет-магазин Adrenalin.ua. Наші консультанти завжди раді допомогти вам з вибором спорядження для сноубордингу та гірських лиж.

Вгору