Кількість
|
Вартість
|
||
|
Міцний сон і гарний відпочинок - це дуже важливі фактори у будь-якому виді активності, що передбачає ночівлю просто неба. Спальний мішок - незамінний атрибут у цьому плані, він відіграє чи не першочергову роль у підтриманні комфортної температури для сну.
Типи спальних мішків
Спальники широко використовуються в багатьох сферах життя: туризм, альпінізм, спелеологія, кемпінг, риболовля, полювання і тактика. Скрізь, де ночівля проходить поза приміщенням. Така велика кількість сфер використання обумовлює безліч різновидів спальників.
За призначенням
- Риболовля/полювання/тактика - спальники для таких цілей виготовляються з акцентом на міцність і витривалість матеріалів. Окрім цього, важливим ще є невибагливість до погодних умов і догляду. Зважаючи на це, виробники для таких спальних мішків обирають синтетичний наповнювач, який не так сильно боїться вологи як пух. Зовнішній матеріал, як правило, це поліестер високої щільності із водовідштовхувальним просоченням.
- Хайкінг/трекінг - у таких видах активності важливим є вага та об’єм спорядження, тому і спальники вибирають за цими параметрами. Звісно найкрутішими у цьому плані будуть пухові спальні мішки, які ми відносимо до категорії ультралайт. Також багато туристів обирають синтетичні спальники для походу через їх простоту і доступність. Наприклад, спальник Kelty Tuck 40 Regular не займе багато місця у рюкзаку і чудово підійде для мандрів на природі влітку.
- Кемпінг/експедиції - на відміну від туристичних спальників, у моделях для кемпінгу не так важлива вага, тому виробники розробляють їх з акцентом на додатковий комфорт. Дуже часто для таких цілей використовуються спальники ковдри, якими можна просто вкриватися або ж застібнути як повноцінний спальний мішок. Зустрічаються двомісні моделі з вбудованими ковдрами, як от Kelty Tru. Comfort Doublewide 20, такий спальник зробить будь-яку подорож за місто з коханою людиною незабутньою.
Різновиди спальників за формою
Спальні мішки мають безліч різних технологічних рішень в плані конструкції, вони постійно вдосконалюються і стають зручнішими та якіснішими. Ми наведемо приклади різних форм спальників, які є популярними та розкажемо про кожен окремо.
- Спальник кокон - найпопулярніша форма спальника, яка давно вкорінилась у всіх фанатів активного відпочинку на природі, як найбільш ефективна. Фактично форма кокона є найбільш анатомічно продуманою, спальник такої форми забезпечує найкращу теплоізоляцію. Особливості такого спальника полягають у наявності капюшона, який закриває голову і звуження в області ніг. Завдяки формі такі спальники займають менше місця і відповідно менше важать, ніж спальники ковдри.
- Спальник ковдра - це спальний мішок прямокутної форми, який можна розстібнути повністю і використовувати як звичайну ковдру. До переваг такого виду спальників можна віднести можливість комфортно крутитись всередині, наприклад, якщо ви любите спати на боці. Тому найчастіше такі спальники використовуються в кемпінгу, адже вони більш просторі та комфортні. Якщо вага та обʼєм не є пріоритетом, як, наприклад, в автомобільних подорожах, полюванні чи рибалці, то це чудовий варіант.
- Спальник квілт - цей вид спальників набуває все більшої популярності серед туристів останнім часом. Він унікальний тим, що не має нижньої частини (тієї що знаходиться під спиною), а кріпиться до килимка спеціальними застібками, завдяки чому утворюється єдина спальна система. До його переваг також варто віднести найменшу вагу, порівняно з усіма іншими, особливо зважаючи на те, що квілти майже завжди виробляються з використанням пухового утеплювача.
Як обрати спальник?
Якщо ви обираєте який же купити спальний мішок для себе, то вам варто знати про особливості спальників і їх підбору.
Перш за все варто зазначити, що кожен спальний мішок має певний розмір і на це варто звертати увагу, адже неправильно підібраний розмір сильно вплине на ваш комфорт. Як правило, розміри спальників вказуються у самій назві, наприклад “Regular” або “Long” це стандартний і подовжений розміри відповідно. Стандартний розмір спальника для чоловіків досягає 180 см ±. Подовжений приблизно 190 см, жіночі спальники мають стандартний розмір близько 170 см, звісно у різних виробників ці показники можуть змінюватись. Усі розміри спальників, включно із внутрішніми та розмірами в плечах і ногах вказуються на етикетці.
Окрім розмірів особливу увагу варто звертати на температурний режим спальника від виробника.
- Основний показник на який дивимось при виборі це “температура комфорту” (Comfort), саме він найбільш точно описує температуру при якій ви отримуєте міцний сон.
- Показник “Limit” за загальними стандартами вважається температурою за якою середньостатистичний чоловік може комфортно спати до 8 годин, опирайтесь на цей показник як мінімум температури при якій ви можете спати в додатковому одязі.
- Такий показник як “Extreme” описує граничну температуру при якій ви можете знаходитись у спальнику, про комфорт і нормальний сон тут не йдеться.
Ну і звісно ж матеріал утеплювача, вибір якого є окремою дилемою для кожного туриста.
- Пухові спальники мають перевагу у вазі та об’ємі в співвідношенні до температури яку вони тримають. Проте зважайте, що навіть сучасні технологічні пухові спальники побоюються намокання.
- Синтетичні спальники фактично не бояться вологи та доволі зносостійкі у цьому плані, але займають більше місця у вашому рюкзаку. Вартість синтетичних спальних мішків значно нижча, тому якщо обираєте перший спальник для себе, то синтетика чудовий варіант.
На те скільки коштує спальний мішок впливають: матеріал утеплювача, його розміри та сезонність спальника. Тому, обираючи який спальник купити собі, зважайте не тільки на ціну, але й на сукупність усіх характеристик відповідно до сфери використання.
Окрім того, щоб правильно підібрати спальник, вам треба визначитись з туристичним килимком. Обирайте його згідно того ж температурного режиму, що і спальник. Туристичні килимки відіграють вкрай важливу роль у теплоізоляції, адже не пропускають холод від землі та допомагають зберігати тепло вашого тіла.
Переваги покупки спальників в Adrenalin
Якщо вас цікавить де купити спальний мішок, то відповідь - звісно в Adrenalin.ua. У нас ви знайдете великий вибір спальників і всього необхідного спорядження, а наші консультанти, які самі постійно ходять в походи, зможуть детально розповісти про будь-який товар, який вас цікавить.
У асортименті нашого магазину представлені туристичні трисезонні спальники, спальники ковдри, спальні мішки зимові і навіть ковдри для кемпінгу. Тож вам не треба буде витрачати час на вивчення особливостей кожного спальника в інтернеті, ви зможете особисто розглянути їх. Тому запрошуємо вас в наш офлайн магазин в Одесі, де ви можете дізнатись скільки коштує певна модель, подивитися скільки вона займе місця у вашому рюкзаку і навіть протестити її.
Шукаєте де замовити спальний мішок в Україні? Пропонуємо вам ознайомитись з каталогом у нашому інтернет-магазині, тут ви знайдете все необхідне спорядження як для початківців, так і для досвідчених туристів. Наші менеджери готові детально проконсультувати вас по будь-якій позиції товару, аби ви обрали саме той який вам ідеально підходить. Доставка замовлень з нашого інтернет-магазину можлива у будь-яку точку України.