Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Туристичні килимки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Комфорт вашого сну та побуту в умовах походу напряму залежатиме від сукупності правильно підібраних елементів спальної системи – килимка, спальника, подушки тощо. В цій статті ми розповімо про туристичні килимки – які вони бувають, на що звернути увагу при виборі, та як підібрати найкращий варіант під ваші потреби.

Особливості туристичних килимків

Головна функція туристичного килимка – це захист від холоду. Він служить шаром між вами та поверхнею, на якій ви будете спати. Показник, який визначає рівень теплоізоляції килимка, називається R-Value. Це один з основних критеріїв, на які слід звертати увагу під час вибору килимка. Чим вище цей показник, тим краще килимок ізолює холод. Умовно, за рівнем R-Value килимки можна поділити так:

  • R1–R2 – літні
  • R2–R4 – трьох сезонні
  • R4–R6 – зимові
  • > R6 – для екстремально низьких температур

Окрім теплоізоляції, килимок забезпечує комфорт під час сну – згладжує каміння та нерівності поверхні. Тож на рівень вашого комфорту також буде впливати товщина килимка. Якщо ви плануєте купити туристичний килимок, враховуйте ці параметри.

Види туристичних килимків

Існує три види туристичних килимків – каремати, самонадувні та надувні килимки. Кожен з них має свої особливості, які ми зараз розглянемо.

  • Каремат – це килимок, виготовлений зі спіненого матеріалу, тому також відомий як пінка чи піна. Це максимально зносостійкі та водонепроникні килимки, які не бояться ані проколів, ані іскор від вогнища. За зовнішнім виглядом вони поділяються на рулонні та складні, у вигляді гармошки. Складні каремати зручно використовувати на привалі в поході як туристичний килимок для сидіння або сідачку, а також брати з собою на пікнік як підстилку. Однак, через свій об'єм такі килимки займають доволі багато місця. Їх не доцільно класти в середину рюкзака, тому зазвичай їх фіксують зовні за допомогою строп, що трохи збільшує загальний об'єм рюкзака.
    Ще один різновид карематів – з фольгованим покриттям. Фольга перешкоджає втратам тепла, відображаючи тепло вашого тіла назад до вас.
  • Самонадувні килимки. Забезпечують максимум комфорту за рахунок піни, яка знаходиться всередині. Вони обладнані клапаном, після відкриття якого килимок починає самостійно вбирати повітря через повітряні канали й набувати своєї форми. Порівняно зі звичайними карематами, самонадувні килимки мають кращу теплоізоляцію завдяки піні в середині та своїй загальній товщині. Також піна не дасть килимку повністю здутися, якщо ви його пошкодили. Однак, ці килимки мають більшу вагу порівняно з карематами та надувними килимками.
  • Надувні килимки. Найлегші та найкомпактніші, займають мінімум місця у вашому рюкзаку. Складаються з безлічі повітряних камер з перегородками, які заповнюються повітрям при надуванні. Можуть бути як із синтетичним або пуховим утеплювачем, так і без нього. Вони більше схильні до пошкоджень, але при своїх мінімальних габаритах можуть бути теплішими, ніж самонадувні килимки. Якщо уважно обирати місце під намет або додатково використовувати тонкий каремат, то ушкоджень можна уникнути. Плюс, використовуючи додатковий каремат, ви збільшуєте коефіцієнт R-Value та загальну товщину спального місця, що збільшує ваш комфорт під час сну. 

В комплекті до надувного килимка зазвичай йде водонепроникний насос-гермомішок, завдяки якому він надувається за лічені хвилини та ремкомплект.

Як обрати килимки для туристів

Основні критерії при виборі туристичних килимків – це їх призначення, форма, розміри та вартість. Ось декілька порад, як обрати килимок правильно.

  • Призначення. При виборі килимка чи каремата в першу чергу потрібно визначитись, де та в яких умовах ви будете його використовувати. Якщо це зимовий похід чи сходження на високогір'я, краще обирати варіанти надувних або самонадувних килимків з R-Value від R4. Альтернативний варіант – можна комбінувати декілька килимків з меншим R-Value, в такому випадку ці показники сумуються. Наприклад, можна обрати каремат з R-Value R2 та надувний килимок з R-Value R2, в сумі матимемо R4. Важливо розуміти, що R-Value вашого килимка повинен відповідати температурному режиму вашого спального мішка. Навіть найтепліший спальник буде погано вас зігрівати, якщо ви будете відчувати холод від землі. Якщо ж ви обираєте варіант для літнього туризму та відпочинку на природі, достатньо буде одного килимка з R-Value R1-R2.
  • Форма та розміри. Зазвичай, більшість килимків виробляється у двох розмірах, Regulare та Large. Regulare має довжину 183 см, Large – більш подовжений, 198 см. Залежно від виробника, ці цифри можуть варіюватись на декілька сантиметрів. Деякі бренди виробляють килимки й в інших розмірах. Також існують варіанти Duo, або Double килимків, які дозволяють використання одразу двома користувачами. За формою килимки бувають прямокутні або ж завужені анатомічні у вигляді мумії. Прямокутна форма має трохи більшу вагу та об'єм в порівнянні з мумією, але при цьому буде мати більшу площу покриття поверхні, що краще ізолює холод взимку.
  • Вартість килимків буде напряму залежати від їх технологічності, ваги, наявності чи відсутності утеплювача. Також слід зауважити, що чим вищий показник R-Value у килимка, тим вищою буде його ціна.

Ще одна порада – враховуйте габарити вашого намету. Якщо ви плануєте купити два надувних прямокутних килимка, але ваш намет має завужену в ногах конструкцію – можливо, краще розглянути завужені килимки мумії, які можуть бути як одномісні, так і Double.

Переваги купівлі туристичних килимків в Adrenalin

Якщо ви шукаєте, де купити туристичний килимок, то вам до нас. Ми допоможемо вам підібрати килимок як для туризму і відпочинку на природі, так і для високогірних сходжень. Проконсультуємо наживо, онлайн чи по телефону, розповімо про особливості кожної моделі та скільки вона коштує. Ви можете завітати в наш офлайн магазин в місті Одеса, або переглянути каталог і купити туристичний килимок в Україні онлайн в нашому інтернет-магазині Adrenalin.ua, та замовити доставку по Україні.

Вгору