Кількість
|
Вартість
|
||
|
Рятувальні ковдри — один із ключових елементів спорядження для виживання в екстремальних умовах. Термоковдра була розроблена в 1964 році у NASA, тому й отримала одну із своїх назв “космічна ковдра”. Збереження тепла тіла людини в критичних умовах — основне призначення таких покривал, проте точно не єдине, адже додаткових способів використання досить багато. Вважаються обов’язковою частиною аптечки будь-якого військового, автомобіліста, туриста-екстремала чи просто людини, яка тільки замислюється над мандрами взимку. У цій статті ми розповімо про принцип роботи ізотермічної ковдри, розглянемо інструкцію та поділимось деякими лайфхаками з використання.
Як працює рятувальна ковдра?
Принцип роботи рятувальної ковдри грунтується на здатності металізованої плівки відбивати тепло. Зазвичай має прямокутну форму та нагадує простирадло, інколи створюється у вигляді мішка, малогабаритна та легка. Як правило, одна із сторін – срібляста, а інша – помаранчева або золота. Такий вигляд особливо корисний для того, щоб ваша команда чи рятувальними могли допомогти вам якнайшвидше.
Коли ви вкриваєтесь фольгованою ковдрою, вона створює бар’єр між навколишнім середовищем та тілом. Покривало рятувальне не здатне генерувати тепло, воно мінімізує тепловтрату та підтримує оптимальну температуру тіла. Більшість моделей цього аварійного спорядження можуть утримувати до 90% виділеного вашим тілом тепла. Такі ковдри додатково слугують чудовим захистом від дощу та сильного вітру.
Як користуватись рятувальною ковдрою?
Термоковдра — аварійний варіант, до застосування якого варто бути підготовленим. Надзвичайна ситуація може відбутись у найвідповідальніший момент, аби бути готовим до неї, радимо пройти відповідний медичний інструктаж. До приходу евакуаційної групи, ви сам собі рятівник, тому і радимо пройти курси з надання першої медичної допомоги. Наводимо загальні рекомендації використання термоковдри рятувальної:
- Розкрийте пакування. Дістаньте виріб із упаковки та розкладіть на плоскій поверхні, перевірте, чи термоковдра повністю розкрита та ціла. Якщо виріб пошкоджений – за наявності краще застосувати іншу.
- Розігрійтесь. Якщо є можливість – виконуйте активні рухи тілом, помахайте руками чи попросіть потерпілого це зробити. Так виділяється більше тепла, що точно стане у нагоді перед використанням аварійної ковдри.
- Накрийте себе чи іншого потерпілого. Під час використання ковдри залишайте відкритими тільки обличчя та дихальні шляхи. Срібляста сторона має бути всередині, золотиста – зовні. Якщо ви хочете вберегтись від теплового удару – золотиста всередині, а срібляста — зовні. Ковдра має закривати всі ділянки тіла – чим краще ви нею вкрились — тим надійнішою буде теплоізоляція.
- Термоковдру не варто використовувати на голе тіло. Якщо ви змокли — спочатку вкрийтесь та зігрійтесь під ковдрою, – і лише потім знімайте одяг. Купити рятувально ковдру ви можете, переглянувши відповідний каталог нашого сайту. Ціну на різні товари для виживання, акційні пропозиції та багато іншого для екстремальних умов можна знайти у нашому інтернет-магазині Adrenalin.
Інші способи використання рятувальної ковдри
Термоковдри можна застосовувати не тільки за призначенням. Ми спробуємо систематизувати найпопулярніші способи використання цього виду спорядження. Ось, де рятувальна термоковдра може стати у нагоді:
- футпрінт — ви можете використовувати аварійну ковдру як додаткове захисне дно для вашої палатки;
- тент – оскільки майже кожний варіант рятувального покривала багаторазовий та водонепроникний — воно стане чудовим захистом від дощу та вітру, а у спекотні літні дні ще й від палючого сонця;
- тепловідбивний екран — якщо ви розпалили вогнище і хочете якнайшвидше зігрітись, то якраз із термоковдри можна сконструювати стіну позаду вас, – так ви максимально збережете тепло та швидко зігрієтесь;
- чохол на рюкзак – згадуючи водонепроникні властивості цього спорядження, можна із впевненістю сказати, що воно стане у нагоді під час зливи і залишить речі всередині рюкзака сухими;
- підстилка – може використовуватися як підстилка для ізоляції від холодного чи вологого грунту;
- як сигнальний засіб — якщо вам необхідна допомога, ви можете використовувати яскравий колір рятувальної ковдри як сигнальний засіб, щоб привернути увагу рятувальників.
Окремо варто згадати про спорядження, яким варто комплектувати свою туристичну аптечку:
- рятувальні укриття — використовуються в екстремальних умовах для захисту від невоги, виробляються як у формі бівачних мішків, так і рятуальних наметів. Вартість таких залежить від технічних характеристик, розмірів та матеріалів, з яких вони виготовлені.;
- аварійні свистки — важливо у відповідальний момент дати сигнал SOS, аби сповістити рятувальників чи інших людей, що вам потрібна допомога. Ціну таких свистків ви можете переглянути у відповідному каталозі нашого інтернет-магазину Adrenalin.
Переваги покупки рятуальної ковдри в Adrenalin
Найкраще обирати спорядження для екстрених ситуацій у магазинах, профіль яких відповідає екстремальному спорту та туристичному спорядженню. У нас ви можете замовити багаторазові термоковдри та багато інших видів товару для виживання в надзвичайних ситуаціях.
Ви можете завітати до нашого фізичного магазину в м.Одеса та купити “космічну ковдру” для будь-яких надзвичайних умов.
Залишайте замовлення на нашому сайті, а наші менеджери підкажуть скільки коштує той чи інший товар із доставкою у будь-який куточок України.
Яка середня вартість якісних рятувальних ковдр?
Якісне рятувальне покривало або термомішок, призначений для виживання в екстремальних умовах, можна купити за 800 гривень і менше. Середня вартість таких виробів, як правило, тримається близько 500 гривень.
Які бренди популярні серед рятувальних ковдр?
AceCamp і Lifesystems - це бренди, які спеціалізуються на виробництві спорядження та обладнання, необхідного для виживання в екстремальних умовах. Якість їхніх рятувальних ковдр забезпечує надійний захист від переохолодження навіть за найсуворішої погоди.
Як використовувати рятувальну ковдру в екстремальних умовах?
Фольговану ковдру спеціально розроблено для утримання тепла в екстремальних умовах. Це можливо завдяки відбивній здатності фольги, яка запобігає втраті тепла, виділеного тілом. Крім того, рятувальне покривало використовується в разі гіпотермії - не тільки внаслідок впливу низьких температур, а й унаслідок травм. Для максимального ефекту таку ковдру потрібно щільно вкривати навколо тіла, уникаючи великих щілин - тільки так можна запобігти втраті тепла.
Які додаткові способи використання рятувальної ковдри?
Додаткові способи використання рятувальної ковдри включають її застосування як укриття від дощу, відбивач для сигналів або водонепроникну підстилку. Також така ковдра може використовуватися для створення тимчасового укриття.