Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Туристичні намети

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Ви досвідчений турист і підбираєте собі якісний ультралегкий намет чи новачок і придивляєтесь до намету з яким почнете свої мандри, ми допоможемо вам у виборі. Асортимент різних моделей і видів наметів для туристів є дуже широким, величезне різноманіття технологій, конструктивних особливостей і безліч фішок від виробників. 

Обираючи який купити собі туристичний намет, ви можете зіткнутися з великою кількістю питань на які не завжди просто знайти відповідь. Ми розкажемо вам детальніше про усі особливості моделей, на що в першу чергу слід звертати увагу при виборі та які саме чинники у наметі впливають на ваш комфорт.

Конструктивні особливості туристичних наметів 

Зважаючи на величезний попит на намети туристичні, кожен виробник по своєму намагається виділитись і зробити легшу, зручнішу, універсальнішу модель. Розповідаючи про особливості конструкції, ми поділимо їх на дві великі групи.

Базові параметри:

  1. Місткість - намети для туризму, як правило, мають місткість від 1 до 4-6 осіб. Враховуйте, що навіть якщо ви зараз ходите у походи соло і немає потреби купувати великий намет, вже зовсім скоро це може змінитись, особливо якщо ви тільки початківець. І ми кажемо не про ваш сімейний стан, а скоріше про універсальність двомісних наметів. Сам двомісний намет дуже часто не сильно відрізняється за вагою і габаритами від схожих за конструкцією одномісних. Модель для двох осіб є ідеальною, щоб почати свою туристичну кар’єру. Звісно, якщо ви інтроверт й дуже цінуєте свій власний простір ви можете обрати одномісну модель.

Намети для 3-4 осіб - це чудовий варіант, якщо ви завжди ходите у гори з великою групою осіб, проте їх вага відповідно значно більша, ніж у менших. Місткість від 5 до 6 осіб частіше асоціюється з кемпінговими наметами. Звісно, ніхто не забороняє взяти таку модель у похід, але знову ж таки - вага. До того ж, менші намети у більшій кількості значно легше розмістити десь на галявині у лісі.  

 2. Форма/розмір - це доволі важлива тема при виборі, адже у наметів відрізняється і безпосередньо форма, і кількість входів та тамбурів. Найголовніше, що вам треба враховувати - це відповідність вашим параметрам, адже в асортименті вам будуть зустрічатися як коротенькі моделі, так і з довжиною до 2 метрів. При виборі намету розмір дуже важливий пункт, більший намет це не завжди про більший комфорт від відпочинку. Якщо у вашому туристичному наметі буде забагато вільного простору, вам може просто бути холодно, навіть влітку в горах можна змерзнути. Тому обирайте з урахуванням власного зросту і необхідного місця для рюкзака та особистих речей. Другим пунктом є кількість тамбурів, хтось каже, що два входи це дуже зручно, але якщо ви цінуєте кожен грам ваги, то звісно краще надати перевагу намету з одним тамбуром. Також, у різних наметів можуть відрізнятися і розміри цих самих тамбурів, переглядайте детальну схему з усіма розмірами. 

Тепер про те, що стосується самої форми намету. Тут існує величезна кількість конструктивних особливостей. Зважайте на те, у яких умовах ви будете користуватися наметом, бажано, звісно, щоб намет був більше притиснутим до землі. Внаслідок цього він стає значно стійкішим до поривів вітру, та й вищий намет - це, як правило, більша вага. Так тут буде багато про вагу, адже кожен зайвий грам у рюкзаку в поході буде відчуватися як кілограм.

Деталі конструкції:

Окрім особливостей, які ми вже описали, є більш неочевидні, але не менш важливі чинники, які можуть сильно вплинути на враження від вашого активного відпочинку з наметом:

  1. Каркас - це основа намету, по суті його скелет, який забезпечує жорсткість і стійкість до вітру. Почнемо з того, як розташований каркас, є моделі, в яких він проходить ззовні, це зручно, коли збираєш намет під час дощу, адже внутрішня частина не намокне. Проте, у більшості моделей каркас розташований між першим і другим шаром намету. Існує дуже багато варіантів розташування дуг. Найпопулярнішим видом є стандартне перехрестя дуг, які кріпляться у кутах внутрішньої частини намету. Така конструкція матиме середні показники вітростійкості, але цього достатньо для більшості нескладних походів. Є також варіант, коли дуги йдуть впоперек. У такому випадку намет обов’язково має бути закріплений на відтяжках і кілочках, інакше він просто не буде триматись. Цей вид конструкції краще використовувати у кемпінгу, адже сильних поривів вітру він може не витримати. Також, деякі виробники використовують хаби для з’єднання дуг у місці перехрестя, це значно додає конструкції стійкості. 

  2. Матеріали - це дуже змістовна й складна тема, адже різновидів матеріалів і технологій існує просто величезна кількість. Ми розкажемо вам про найпопулярніші технології й основні особливості, на які треба звертати увагу при виборі. 

  • Каркас. Матеріал, з якого виготовлений каркас має бути міцним і довговічним, але при цьому гарно гнутися і бути легким. Більшість сучасних наметів середньої ціни мають алюмінієвий каркас, цей матеріал чудово підходить для каркаса, є зносостійким і легким. У кемпінгових наметах й у бюджетних туристичних моделях іноді використовують фібергласові дуги, цей матеріал відрізняється своєю волокнистою структурою. По суті, він нормально відпрацьовує в умовах легкого походу, але якщо ви часто ходите у походи, існує вірогідність, що такі дуги треба буде замінити через 2-3 сезони. Окрім вже перерахованих, на ринку ультралайт наметів дуже популярним є варіант використання композитів на основі алюмінію. Вартість таких матеріалів дуже висока, тому використовують їх частіше у топ сегменті туризму. 

  • Основний матеріал намету. По-перше, скажемо про матеріали тенту, вони мають виконувати декілька функцій. Тент має захищати від негоди, тобто дощу і вітру, водночас він має забезпечувати нормальний рівень вентиляції. Задля таких цілей виробники використовують в основному поліестер, який може мати різні показники. Це й показники щільності самого матеріалу, які вимірюються в одиницях Деньє (D), й показники вологозахищеності. До того ж, у будь-якого похідного намету ви зустрінете в описі два показники. Це матеріал тенту(зовнішній шар) і матеріал дна(внутрішній шар/спальня), вони як правило приблизно рівні за характеристиками. Якщо вперше обираєте намет, то краще з щільністю матеріалу не менше 65 D, це буде не важкий матеріал, але разом з тим нормальної якості. Що стосується показників вологозахищеності, то тут все важко, адже існує декілька варіантів вимірювання, це американський і європейський стандарти. В будь-якому випадку, якщо ви розглядаєте якісний сертифікований намет, то звертайте увагу, щоб там було не менше 1800 мм водного стовпчика. Якщо у вас виникають питання стосовно вологостійкості намету, краще звернутися безпосередньо до магазину і розпитати більше про цю характеристику.

Матеріал внутрішньої частини - це в основному нейлон, бувають різні варіанти комбінації сітки до щільного нейлону. Якщо ви не плануєте походи у вкрай важких погодних умовах і частіше ходите влітку, то краще, щоб сітки було більше. Сам сітчастий матеріал не тільки захищає від потрапляння комах, але й забезпечує нормальний рівень вентилювання. Для додаткового рівня повітропроникності найчастіше у наметів є спеціальні вентиляційні віконця. 

Якщо обираєте похідний намет і хочете варіант у якому буде поєднання якості до оптимальної ціни, то беріть середні показники й шукайте відповідно до них. Якщо ви хочете купити намет літній туристичний, то звертайте увагу також на габарити й вагу, більшість літніх моделей порівняно легкі. 

Що варто врахувати при купівлі намету для туризму

Якщо хочете купити намет, який ідеально вам підійде, то треба чітко співвідносити ваші уподобання до параметрів намету. Наприклад, для групи осіб, яка планує ходити в походи декілька разів влітку, підійде модель середнього цінового діапазону дво- або тримісна. Що стосується характеристики захисту від вологи й вітру, то тут треба оцінювати безпосередньо район, який ви плануєте відвідати. У Карпатах погода доволі мінлива, тому чудовим додатком до намету стане покупка футпринта, по суті це додаткове дно. Відносно того, скільки коштує якісний намет, футпринт доволі дешевий, але сильно додає комфорту.

Якщо ви мандрівник із досвідом й хочете замінити свій намет на щось більш круте, то перегляньте каталог легких туристичних наметів. Середня вага двомісного намету зараз досягає близько 2 кг з повним комплектом кілочків і відтяжок. Для фанатів соло подорожей в асортименті нашого інтернет-магазину ви можете обрати одномісний намет, вага якого досягатиме всього лише 1 кг, знову ж таки, у повній комплектації. Ви легко можете замовити доставку такого намету у будь-яку точку України.

Окрім параметрів, про які ми вже поговорили, також варто звертати увагу на принцип встановлення намету. Є багато бочкоподібних наметів, які встановлюються тільки з використанням кілочків і відтяжок, без цього вони стояти не будуть. Такі намети не завжди будуть зручними в кам’янистих районах, де інколи навіть неможливо забити кілок у землю. Найзручнішим варіантом є стандартна форма намету з перехресними дугами, до того ж, серед таких моделей ви точно знайдете ідеальну за вартістю модель.

Якщо ви знаходитесь в Одесі, готуєтесь до сезону і підшукуєте для себе намет, запрошуємо відвідати наш офлайн магазин. У нас ви знайдете широкий асортимент усього необхідного спорядження для походів. А якщо хочете спочатку переглянути доступні моделі і їх характеристики онлайн, наш сайт adrenalin.ua завжди до ваших послуг.

Переваги покупки намету для туризму в Adrenalin

У нашому магазині представлена величезна кількість товарів для екстремальних видів спорту. Ви можете знайти у нас спорядження для альпінізму, туризму, кемпінгу, сноубордингу і багатьох інших видів активного відпочинку. В магазині в Одесі ви можете особисто протестувати будь-який намет чи інше спорядження для туризму. А обрати ідеальну модель вам допоможуть наші досвідчені консультанти, які ще й підкажуть корисні фішки з використання. 

Якщо ви шукаєте де купити туристичні намети в Україні, відвідайте наш інтернет-магазин, де ви можете ознайомитись з каталогом товарів і порівняти різні моделі. Наші менеджери завжди раді підказати скільки коштує певний товар, чи його характеристики, а також можуть допомогти оформити доставку у будь-який куточок України. 

Якщо ви вже маєте намет і загубили кілочки, відтяжку чи хочете замінити дуги, у нашому асортименті ви знайдете усі необхідні аксесуари для наметів. Adrenalin.ua завжди онлайн, щоб допомогти вам з вибором усього необхідного спорядження.

Вгору