Дитинство може і має бути щасливим. Ті перші відчуття швидкості, свободи та веселощів у кожного з нас з’являлись, коли ми вперше сідали на велосипед, починали кататись на роликах чи самокаті. Були й падіння і та сама зеленка, але відчуття дитячої радості назавжди закарбувались у нашій пам’яті. Катання на роликах допомагає розвивати різні групи м’язів, вестибулярний апарат та серцево-судинну систему. Ми навели лише частину переваг катання на роликах. Ми зібрали найголовнішу інформацію про види дитячих роликів, поради з вибору та примірки — все аби вам було простіше відповісти на питання як вибрати ролики дитині.

Види дитячих роликів

Варто зазначити, що ролики для дітей поділяються залежно від стилю катання та можливості регулювати розмір. Також не варто забувати, що абсолютно всі ролики поділяються на два основних типи: і нлайн-ролики (моделі, де колеса йдуть в один ряд); квади ( 4 колеса попарно, де два спереду та два у задній частині). Інлайн вважаються найпопулярнішими, на них і зробимо акцент у статті далі. Розглянемо види дитячих інлайн-роликів:

  1. Фітнес ролики — часто саме їх називають роликами для початківців. М’який черевик, що за зручністю нагадує звичайні кросівки в поєднанні з низькою вагою роблять цей вид ідеальним варіантом для прогулянкового катання під відкритим повітрям. Підтримка фізичної форми, розвиток координації та активний відпочинок – основні переваги роликів такого типу. За рейтингом популярності роликів за стилем катання однозначно — фітнес моделі найпопулярніші.

  2. Ролики для слалома — виконання технічних маневрів та вправи із конусами практично неможливі без цього виду роликів. Мають більш жорсткий черевик, що надійно фіксує ногу дитини, роблячи кожен рух ногою точнішим, що й необхідно під час виконання трюків. Плануєте заняття з тренером, а ролики для початківців вже не справляються зі складністю рухів – вам потрібні ролики для слалому.

  3. Швидкісні ролики відрізняються великими колесами та жорстким черевиком. Діаметр колес може досягати 100-120 мм, чудово підійдуть для підлітків, які вже мають досвід катання на фітнес та слалом моделях.

Окремо варто згадати про ролики квади. Короткий та максимально точний опис був би приблизно таким — осучаснений ретро стиль зі зручним черевиком та тормозом в передній частині рами ролика. Виготовляються як із розсувним черевиком, так і з зафіксованим основним розміром.

Зазначимо, що ми розглянули лише найпопулярніші види дитячих роликів, кожен із них створюється як із можливістю регулювання розміру, так і без. До прикладу, бренди Rollerblade та Mіcro та Cosmo пропонують моделі розсувних дитячих роликів інлайн типу, тоді як Rio Roller та SFR можуть похизуватись квадами із запасом розміру. Вищезгадані бренди пропонують регулювання від 2 до 5 розмірів в одному черевиці. Як правило, такий запас може закрити питання вибору нових роликів на декілька сезонів. Далі ми розглянемо найпопулярніші моделі роликів від світових лідерів у роликовому спорті. До речі, ви зможете їх знайти в нашому асортименті, тому читайте далі.

Популярні і надійні моделі дитячих роликів Rollerblade

Без сумнівів Rollerblade — найвідоміший бренд роликових ковзанів. Компанія давно закріпилась на передових позиціях серед виробників роликів завдяки високій якості своєї продукції та величезній кількості позитивних відгуків від ролерів з усього світу. В асортименті бренду з року в рік додаються все нові варіанти дитячих роликів. За рейтингом популярності у лідерах лінійки дитячих роликів від компанії Rollerblade наводимо наступні моделі:  Microblade, Fury, Apex. Всі ці моделі мають механізм регулювання розміру, тож батькам не доведеться купувати нові ролики наступного року.

В якості перших роликів, ми можемо порекомендувати Microblade - це класична фітнес модель. Ролики мають м'який черевик, який забезпечує комфорт та м'яку посадку під час катання.  Ця модель випускається у двох варіантах з чотирма колесами діаметром 72мм та з трьома колесами діаметром 80мм. А додаткові отвори на рамі дають можливість самостійно обирати кількість коліс.

Діапазон розмірів цієї моделі: 28-32, 33-36,5, 36,5-40.

 

Наступна модель Fury. Вона ідеально підходить для класичного катання та виконання легких трюків. Має достатньо жорсткий пластиковий черевик, що додає більше контролю. Модель підійде як для новачків, так і для більш просунутих райдерів.

Діапазон розмірів цієї моделі: 29-33, 33-38,  36,5-40,5.

І нарешті, найпрофесійніша дитяча модель  Apex. За рахунок жорсткого черевика, вони підійдуть, як для виконання трюків, так і для слалому. Мають підшипники Rollerblade SG7, які допомагають за одне відштовхування проїхати більший відтінок шляху, ніж у моделях попереднього покоління. Є дві варіації цих роликів. Одна з рамою розрахованою на встановлення трьох або чотирьох коліс, інша тільки на чотири колеса. Мінімальний діаметр 68мм максимальний 76мм.

Діапазон розмірів цієї моделі: 29-32, 33-36,  37-40.

 

 

Тож, щоб правильно підібрати ролики треба враховувати рівень катання дитини, але щоб правильно підібрати роликові ковзани, в будь-якому випадку треба приміряти кілька різних моделей. Окрім сухих цифр та тексту пропонуємо переглянути наше відео, ми підготували огляд на вищезгадані моделі, аби вам було простіше визначитись з моделлю роликів для дитини:

Як правильно вибрати роликові ковзани для дитини

На питання “як вибрати ролики дитині” ми спробуємо дати найпростішу відповідь. Першочерговим пунктом вибору варто назвати визначення призначення роликів або ж стилю катання. Якщо простіше візьмемо декілька основних запитів, які найчастіше виникають під час вибору.  Перший — просто навчитись катитись, без занять з тренером, без трюків, лише прогулянкове катання та тільки позитивні емоції. Цей запит можна віднести до фітнес роликів або ж дитячих ковзанів для початківців. Наступний запит — заняття з тренером, трюки, швидке переміщення вулицями міста та технічні маневри з конусами. Під такий формат активностей варто розглядати варіанти дитячих ковзанів для просунутих. Таким чином, умовно поділимо всі дитячі ролики за рівнем підготовки на два типи:

  • дитячі ковзани для новачків можуть включати практично всі інлайн ролики для фітнес катання;

  • дитячі ковзани для просунутих включають всі можливі варіації роликів для трюків, слалома, швидкісного катання та інших стилів катання, які потребують відповідного рівня підготовки.

Як підібрати розмір?

Визначення розміру ще один важливий етап вибору роликових ковзанів для дітей. Правильний вибір гарантуватиме відсутність дискомфорту та травмування шкіри дитини під час катання на роликах. Ми уже визначились із призначенням у попередніх частинах статті, тому далі можна звернути увагу на діапазон розмірів та саму примірку.

Ось декілька основних етапів вибору роликів для дитини та їх примірки:

  1. Радимо для примірки використовувати спеціалізовані роликові шкарпетки, мультиспортивні варіанти теж підійдуть, якщо їх довжина трохи вища за черевик роликів. Вищезгадані шкарпетки виготовляються із синтетики, вона найкраще відводить вологу, залишаючи шкіру сухою. Також вони створюються з ущільненнями в передній частині стопи та на п’яті. Таке рішення дозволяє додати необхідного захисту в ділянки з найбільшим навантаженням. 

  2. Зафіксуйте всі баклі, липучки та зав’яжіть шнурівку. Поетапно фіксація здійснюється знизу вверх. До прикладу біля передньої частини черевика знаходиться шнурівка, її фіксуємо першою. Далі середню баклю (кріплення, яке відповідає за п’яту). Після двох попередніх затягуємо верхню баклю чи липучку. Під час фіксації не варто занадто перетягувати чи навпаки послаблювати затяжки та липучки. Все має бути зафіксовано на середньому рівні, так щоб потім була можливість або додатково затягнути всі фіксуючі елементи, або навпаки розслабити. 

  3. Наступним етапом завжди буде тест-драйв. Ролики повинні бути надійсно зафіксовані, нога всередині повинна не відчувати ніякого дискомфорту чи натирань. Якщо дитині комфортно, а бажання одразу поїхати кататись на вулицю тільки збільшилось — роликові ковзани підійшли.

На випадок, якщо вагаєтесь як підібрати розмір роликів дитині користуючись розмірною сіткою – дитячі ролики, як правило, мають декілька запасних розмірів, які регулюються. До прикладу, у дитини 28 розмір ноги, скоріше за все до наступного сезону він стане 29, а то й 30. Умовний запас розмірів роликів 28-32 дозволить використовувати такі ролики точно декілька сезонів по мірі росту дитини. Розглянемо іншу ситуацію, коли розмір дитини на межі двох розмірних сіток, до прикладу між 28-32 та 33-36.5. У дитини 32 розмір ноги, виникає питання, який же обрати. Ми радимо при виборі між меншим та більшим завжди враховувати запас. Спеціалізовані шкарпетки, заміна устілки та деякі лайфхаки дозволять відчувати себе комфортно у трохи більшому розмірі.

Чи можна купити ролики без примірки

Часто батьки задаються питання як підібрати розмір роликів дитині без можливості примірки — особливо актуальне питання, коли покупка здійснюється на подарунок.

Не варто забувати про розмірні сітки виробників та визначення розміру ноги дитини. Переглянути розмір на кросівках чи черевиках — максимально неточний варіант. Кращий – здійсніть заміри стопи дитини, поставивши ногу на лист бумаги та обвівши її олівцем. Далі виміряйте довжину між найвіддаленішими точками передньої частини стопи та п’яти — це і буде точна довжина стопи дитини. Визначили довжину — додайте 5-6 мм, так і отримаєте необхідни розмір роликових ковзанів у мм. Співвідношення розмірної сітки виробника із замірами з урахуванням запасу — найкращий спосіб визначити, які вибрати ролики дитині.

Вибір захисту

Окрім вибору роликів для дитини, важливо подбати про захисну екіпіровку. Катання на роликах, самокатах чи скейтборді несе ризик падінь та травмувань. Завжди набагато простіше попередити будь-які негативні наслідки, ніж пізніше з ними боротись. Радимо не нехтувати правилами безпеки під час катання та використовувати спеціалізоване захисне спорядження. Наводимо перелік елементів захисту, які обов’язково потрібні дитині для катання на роликових ковзанах:

  1. Захист колін підбирається або через примірку у фізичному магазині, або через співставленні параметрів дитини конкретному розміру захисту коліна. Як правило, виробники пропонують два варіанти визначення необхідного розміру — або обхват ноги трохи вище колінного суглоба, або співставлення ваги та зросту дитини з розмірною сіткою від виробника.

  2. Захист ліктів та зап’ястя підбираються аналогічним методом як і захист коліна (примірка або розмірні сітки).

  3. Шолом – захищає голову від ударів. Правильно підібраний шолом має відповідати за розміром обхвату голови дитини. Під час примірки він має сидіти приблизно під кутом 90 градусів на лобі. Звісно, не так, щоб закривав брови, а приблизно на відстані 2 пальців вище. В зафіксованому стані під час активних рухів головою в усі сторони має бути відсутнє ковзання чи дискофорт.

Висновки

Вибір роликів для дитини — відповідальне завдання, яке потребує дотримання певних порад. Про них ми і поговорили в нашій статті. Після визначення із стилем катання, вибором розміру та примірки не варто забувати про безпеку під час катання. Для цього стануть в нагоді спеціалізовані захисні набори. Якщо вагаєтесь які вибрати ролики дитині для того, щоб купити подарунок – звертайте увагу на перевірені моделі та рекомендації виробників відповідно до стилів катання.